Dobrý den,

jmenuji se Tereza Machová a bydlím v Trutnově. 

Vystudovala jsem obor farmacie na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové. Po úspěšném absolvování tohoto studia jsem začala pracovat v lékárně a většinu svého profesního života působila jako tzv. "létající lékárník", kdy jsem vypomáhala v různých lékárnách na území České republiky v případě dovolené nebo nemoci některé mé kolegyně či kolegy. Na této práci mě bavilo hlavně to, že jsem mohla sbírat zkušenosti v různých typech lékáren, potkávat mnoho zajímavých lidí a poznávat krásy naší republiky. 

Momentálně si naplno užívám tu nejkrásnější roli v životě ženy - "být maminkou dvou nádherných dětí".  Tudíž už mě v lékárně nepotkáte.

Již od dob svého studia na vysoké škole se zabývám přírodními způsoby léčby a možnostmi, jak ovlivnit své zdraví a převzít tak zodpovědnost za fungování vlastního těla.

Při své práci v lékárně jsem si často uvědomovala, že klasická medicína není ideálním řešením, pokud chceme být opravdu zdraví a užívat si života naplno. 

Může Vám připadat zvláštní, když někdo, kdo vystudoval farmacii, kritizuje fungování léků. Ale já si myslím, že kritizovat můžeme právě jen to, čemu opravdu rozumíme.

Medicína dokáže opravdové zázraky a já velmi obdivuji možnosti akutní medicíny např. u stavů po nehodách či úrazech. Ale myslím si, že má bohužel velké nedostatky při řešení chronických onemocnění a také se velmi málo zabývá prevencí. 

Většina léků neřeší příčinu onemocnění, pouze utlumí příznaky, což ale neznamená, že jsme se uzdravili. Pokud následně lék vysadíme, problém se vrací. 

Můj osobní názor je ten, že jsme každý zodpovědný za své zdraví a máme vždy na výběr, jak se svým tělem zacházet.

Pokud patříte mezi ty, kteří jsou smířeni s užíváním léků po zbytek svého života, jste takto spokojení a cítíte se ve svém těle dobře, pak tyto stránky pravděpodobně nejsou to, co hledáte. Jako lékárník Vaši volbu respektuji a přeji Vám krásný, dlouhý život.

Ale jako zakladatelka mé vysněné poradny TeMaLife zde vítám hlavně ty, kteří chtějí svůj život změnit a umožnit svému tělu, aby fungovalo tak, jak má a jak nejlépe dokáže, pokud mu k tomu dáme prostor.